Wiosenne Mistrzostwa MKP Bobry Dębica

W weekend 6-7 maja na basenie 50m odbyły się Wiosenne Mistrzostwa w pływaniu zorganizowane przez Klub „Bobry” Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, pod patronatem burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział łącznie 65 Klubów pływackich, w tym 1 klub z Holandii - 540 zawodników rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych, co uczyniło dębickie zawody jednymi z największych w Polsce.

Zawodnicy Bobrów zdobyli 8 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Aż cztery razy na podium stawał Kacper Marszałek w tym 2 razy na jego najwyższym stopniu za konkurencje 50 m stylem dowolnym i motylkowym, srebrny medal wywalczył na dystansie 100 m stylem dowolnym, a brązowy na 100 m stylem motylkowym. W zawodach tych udział wzięli najmłodsi pływacy uczęszczający na zajęcia w dębickich Bobrach, na co dzień trenujący pod okiem Bartłomieja Kołodzieja. Mimo dużego stresu i emocji podołali trudnemu zadaniu i zaprezentowali się znakomicie. Dwa złote medale zawisły na szyi naszej najmłodszej zawodniczki, 8-letniej Patrycji Bassara, która wywalczyła je pokonując dystanse 100 oraz 200 m stylem grzbietowym. Drugą pozycję i tym samym srebrny medal zdobył 10-letni Bartosz Herduś na dystansie 100 m stylem klasycznym, a 9-letni Miłosz Grzyb stanął na trzecim stopniu podium po przepłynięciu 200 m stylem grzbietowym.
„Wszyscy najmłodsi zawodnicy w każdych zawodach poprawiają swoje rekordy życiowe co dobrze wróży na przyszłość. Dzieci uczęszczają 3 razy w tygodniu na zajęcia klubu MKP BOBRY, co wiąże się z dużymi wyrzeczeniami zarówno ze strony ich rodziców jak i samych zawodników. Tym bardziej cieszą osiągane przez nich sukcesy” – mówi Magdalena Sroczyńska, prezes MKP Bobry.
W tegorocznej edycji Wiosennych Mistrzostw MKP Bobry wzięły udział kluby z czołówki polskich klubów pływacki, które były reprezentowane przez wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski.
Zarząd MKP Bobry składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację zawodów. Szczególne podziękowania należą się Prezesowi firmy Ventor oraz Olimp Labs i TC Dębica oraz TYR Polska za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

 

Żródło:https://www.facebook.com/debicamiastootwarte