Po raz drugi w Dębicy organizowany jest Festiwal Sportu #BEACTIVE odbywający się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Festiwal dedykowany jest dla wszystkich mieszkańców Dębicy i okolic. Udział w konkurencjach sportowych oraz innych atrakcjach jest bezpłatny. Dębickie kluby i stowarzyszenia przygotowały dla uczestników możliwość spróbowania wielu dyscyplin sportowych. Będzie można wziąć udział w zajęciach fitness, siatkówki, piłki nożnej, karate i wielu innych.

Dla rodzin z dziećmi organizatorzy przygotowali Strefę Aktywnej Rodziny w której animatorzy zadbają o moc atrakcji dla maluchów i ich rodziców. Będą malowanki, gry i zabawy ruchowe, duże miasteczko rowerowe, dmuchane place zabaw i dmuchane piłkarzyki do rozgrywek rodzinnych.

 Dla osób starszych przewidziana została Strefa Aktywnego Seniora, gdzie będzie można spróbować ćwiczeń fizycznych poprawiających kondycję oraz ogólne samopoczucie.

Dużą atrakcją będzie mecz rozgrywany pomiędzy naszymi samorządowcami oraz policjantami z  Komendy Powiatowej Policji.

Taka impreza nie może odbyć się bez dobrej muzyki i strefy gastronomicznej z daniami z grilla oraz tymi najchętniej jedzonymi przez dzieci. Całe wydarzenie poprowadzi redaktor Łukasz Grygiel, który na bieżąco będzie zdawał relację co się dzieje w poszczególnych miejscach stadionu.

Organizatorzy zachęcają do przyjścia na stadion obok ratusza całymi rodzinami i postarają się zachęcić wszystkie grupy wiekowe do aktywności fizycznej.

Festiwal Sportu odbędzie się w niedzielę 24.09.2017 od 13.00 do 17.00 na stadionie przy ul. Akademickiej (obok Ratusza)

Organizatorami wydarzenia jest MOSiR Dębica, Miasto Dębica, Gmina Dębica, GOSiR.