W dniach 12-14.06.2017 na basenach przy ulicy Piłsudskiego 19 odbyły się Zawody pływackie MOSiR 2017. W rywalizacji wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z Dębicy uczestniczące w nauce pływania organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Poniedziałek I klasy

Styl dowolny 25m dziewczęta
1. Oliwia Zima (30,45sek.) - SP5
2. Lena Lichoń (36,35) - Weldon
3. Weronika Stec (37,20) - SP11

Styl dowolny 25m chłopcy
1. Artur Szewc (30,72) - Weldon
2. Olivier Czajowski (32,38) - SP11
3. Kacper Kędzior (36,97) - SP5

Styl grzbietowy 25m dziewczęta
1. Lena Lichoń (33,78) - Weldon
2. Oliwia Zima (35,81) - SP5
3. Weronika Stec (40,59) - SP11

Styl grzbietowy 25m chłopcy
1. Bartosz Bonarek (37,49) SP5
2. Artur Szewc (39,24) - Weldon
3. Olivier Czajowski (42,03) - SP11

Wtorek - II klasy

25 m stylem dowolnym dziewcząt
1. Martyna Pazdyk (29,52 sek.) - SP11
2. Zofia Gawle (29,63) - SP5
3. Zuzanna Zygmunt (30,91) - SP5

25 m stylem dowolnym chłopców
1. Mateusz Darłak (25,66) - SP5
2. Kacper Gałat (29,15) - SP11
3. Adrian Szacik (29,23) - Weldon

25 m stylem grzbietowym dziewczęta
1. Klaudia Pieprzak (23,54) - SP5
2. Martyna Pazdyk (24,35) - SP11
3. Zuzanna Zygmunt (26,85) - SP5

25 m stylem grzbietowym chłopcy
1. Adrian Szacik (26,11) - Weldon
2. Kacper Gałat (26,23) - SP11
3. Jakub Pękala (27,21) - SP5

 

Środa III klasy

25 m styl dowolny dziewcząt:
1. Maja Mazur (18,41) - SP11
2. Martyna Gajda (18,46) - SP5
3. Julia Lipińska (19,10) - SP5

25 m styl dowolny chłopców:
1. Jan Garbuliński (19,84) - SP5
2. Grzegorz Pas (20,50) - SP11
3. Miłosz Grzyb (24,28) - SP11

25 m styl grzbietowy dziewcząt:
1. Maja Mazur (21,42) - SP11
2. Julia Lipińska (21,69) - SP5
3. Maja Adwent (22,93) - SP11

25 m styl grzbietowy chłopców:
1. Jan Garbuliński (23,06) - SP5
2. Grzegorz Pas (24,43) - SP11
3. Miłosz Grzyb (26,17) - SP11

Na zakończenie zawodów odbyły się sztafety 4x25 m stylem dowolnym zespołów mieszanych. Zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy okazali się lepsi od swoich kolegów i koleżanek ze szkół SP5 oraz SP10. Sztafety wystąpiły w składach:

1. SP 11 czas 1:24,26
Maja Mazur, Maja Adwent, Miłosz Grzyb, Grzegorz Pas
2. SP 5 czas 1:36,97
Julia Lipińska, Martyna Gajda, Jan Garbuliński, Hubert Tomaszewski
3. SP10 czas 2:35,36
Adam Stanoch, Piotr Nykiel, Zofia Szul, Vanessa Hołota

 

 

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zawodach, a zwycięzcy uhonorowani zostali medalami oraz drobnymi upominkami od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy.