W sobotę 17 września od godz. 15.00 na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej (obok Ratusza) odbył się Festiwal Sportu w Dębicy w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Wydarzenie zostało zakwalifikowane do ścisłego grona imprez sportowych organizowanych w tym terminie na terenie całego kraju. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało na ten cel upominki oraz materiały promocyjne kampanii #BEACTIVE. Patronat nad imprezą objął także Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Organizatorem Festiwalu Sportu w Dębicy jest Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie "Giganci - łamiemy stereotypy". Imprezie partneruje firma Tikkurila Polska SA, Urząd Skarbowy w Dębicy promujący Narodową Loterię Paragonową, SOHO Body Spirit, Plaza Sport, Centrum Szkoleń Anna Sroka oraz kluby sportowe działające na terenie miasta.

Program wydarzenia:

Strefa Aktywnej Rodziny przygotowana przez Stowarzyszenie "Giganci-łamiemy stereotypy"- liczne gry, zabawy, konkursy dla całych rodzin z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie m.in. malowanie kamieni, zabawy taneczne, zabawy sportowe t.j. przeciąganie liny, wyścigi w workach i wiele innych zabaw dla każdego.

Na sportowo i kolorowo! …czyli turniej megapiłkarzyków z firmą Tikkurila - - gwarantujące niesamowite emocje i doskonałą zabawę rozgrywki piłkarskie na dmuchanym boisku będącym powiększoną wersją piłkarzyków stołowych! Dodatkowo wspólne malowanie wielkoformatowych „sportowych” kolorowanek.

Strefa Piłki Nożnej - o godz.16.00, na specjalnie wyznaczonym boisku,  odbędzie się mecz piłkarski Urząd Miasta - Starostwo. Kapitanem drużyny UM będzie Burmistrz Mariusz Szewczyk, natomiast drużynę Starostwa Powiatowego poprowadzi Starosta Dębicki Andrzej Reguła. Strefa piłkarska to również zabawy z piłką, trafianie do celu, slalom i mini Turbokozak z DAP Dębica oraz MOSiR.

Strefa Sztuk Walki z Dębickim Klubem Karate Kyoukushin oraz Plaza Sport - pokazy sztuk walki na rozłożonej macie. Każdy będzie miał okazją nauczyć się podstawowych chwytów, zmierzyć się z dębickimi mistrzami karate oraz wziąć udział w zajęciach crossfit organizowanych przez Plaza Sport.

Strefa SOHO Body Spirit - przedpremierowy trening pokazowy nowych zajęć SOHO SURVIVAL, które pojawią się w ofercie klubu już w październiku! Zawody w wyciskaniu sztangi! ZUMBA dla wszystkich! Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów SOHO Body Spirit!

Strefa Siatkówki z UKS Kępa - zabawy z piłą siatkową.

Strefa SKATEPARK - pokazy jazdy na rolkach, deskach, BMX razem z komentarzem na temat ewolucji oraz otwarty trening dla każdego. Doświadczeni zawodnicy postarają się nauczyć każdego chętnego najprostszych trików.

Strefa Tenisa z Akademią Tenisa Michał Matyfi - zabawy z piłkami do tenisa, trafianie do celu, konkurs na największą liczbę odbić itp.

Warsztaty pierwszej pomocy z Centrum Szkoleń Anna Sroka - darmowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia warsztatów oraz drobny upominek.

Test Coopera z Klubem Biegacza Maratończyk.

Cała impreza będzie prowadzona przez DJ Maksymilian Gawle, który zadba o muzyczną oprawę Festiwalu.