Tuż po północy oficjalnie rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016. Oczywiście całym sercem jesteśmy z naszymi olimpijczykami i życzymy im udanych startów.

"Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem."

Warto przy okazji przypomnieć nazwiska i sukcesy olimpijczyków różnych aren związanych na stałe, bądź na pewnych etapach kariery z Dębicą:

Julita Wojciechowska-Senftleben (Julia Wojciechowska) - gimnastyczka, zawodniczka Sokoła Dębica. Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936

Wacław Orłowski - zapaśnik, zawodnik Wisłoki Dębica. Olimpijczyk z Meksyku 1968 r.

Jan Michalik - zapaśnik, zawodnik Wisłoki Dębica. Dwukrotny uczestnik IO (Meksyk '68, Monachium '72)

Kazimierz Lipień - zapaśnik, zawodnik Wisłoki Dębica. Trzykrotny olimpijczyk (Monachium '72, Montreal '76, Moskwa '80). Złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu 1976 oraz brąz na IO w Monachium 1972.

Józef Lipień - zapaśnik, zawodnik Wisłoki Dębica. Czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Meksyk '68, Monachium '72, Montreal '76, Moskwa '80. Srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie.

Andrzej Skrzydlewski - zapaśnik, zawodnik Wisłoki Dębica. Brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich Montreal 1976

Roman Wrocławski - zapaśnik, zawodnik Wisłoki Dębica. Igrzyska Olimpijskie w Seulu 1988

Aleksander Kłak - piłkarz, zawodnik Igloopolu Dębica. Srebrny medalista z IO w Barcelonie '92

Marek Bajor - piłkarz, zawodnik Igloopolu Dębica. Srebrny medalista z IO w Barcelonie '92

Piotr Przydział - kolarstwo. Początek kariery WTC Straszęcin. Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000

Andrzej Rżany - pięściarz. Na stałe związany z Dębicą i dębickim sportem. Trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Barcelona 1992, Sydney 2000, Ateny 2004)

Rafał Buszek - siatkarz wywodzący się z Dębicy. Uczestnik Olimpiady w Rio i mamy nadzieję, żę przyszły złoty medalista olimpijski.

Ryszard Świerad - zapaśnik, zawodnik Wisłoki Dębica. Na Olimpiadzie w Atlancie w 1996 wystąpił jako trener. Jego podopieczni zdobyli 5 medali w tym 3 złote.