W piątek 15 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy odwiedziła Mistrzyni Olimpijska, dwukrotna Mistrzyni Świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy, rekordzistka świata i wielokrotna Mistrzyni Polski Otylia Jędrzejczak.

Utytułowana zawodniczka pojawiła się w Dębicy w celu przeprowadzenia pokazowego treningu z pływakami z klubu Gryf.
Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Urzędzie Miasta z władzami Dębicy, Panią dyrektor MOSiR Martą Pawełko - Tokarz, naszymi zawodnikami oraz mieszkańcami miasta. Otylia odpowiadała na pytania dotyczące jej sukcesów, wcześniejszych wizyt w Dębicy oraz opowiedziała młodym pływakom o trudnościach jakie napotykała w drodze na szczyt, motywując w ten sposób do wytrwałości i jeszcze cięższej pracy na treningach.

Kolejnym punktem spotkania była sesja basenowa, w której wzięli udział pływacy z Dębicy oraz Mielca. Trening przeprowadzony został w kompleksie basenowym MOSiR przy ul. Piłsudskiego 19. Obiekt podczas spotkania był wielokrotnie chwalony przez Otylię jako jeden z bardziej przyjaznych w kraju do szlifowania formy.

Serdecznie dziękujemy Otylii za wspaniałe spotkanie oraz dziękujemy działaczom klubu Gryf za zaproszenie mistrzyni do Dębicy.